TAKEX
DLN Serien erstatter den gamle, velrenommerte DLS fotocellen og har med seg noen fordeler på veien. DLN har to ulike deteksjonteknikker i samme hus og vil dermed gi de beste forutsetningene for ulike applikasjoner. Med bakgrunnsavblending eller forgrunnsavblending sikres detektering som ikke påvirkes av bakgrunnsforhold, form, farge eller materiale på målobjektet.
BGS: Bakgrunnsavblending
FGS/BGR: Forgrunnsavblending / Bakgrunnsgjenkjenning
| Distanse maks. | 100 mm |
|---|---|
| Distanse min. | 10 mm |
| Elektrisk tilkobling | Innstøpt kabel 2 m |
| Fotocelleteknikk | Direkteavkjennende bakgrunnsavblendet |
| Funksjon | Mørkkoblet/Lyskoblet |
| Godkjenninger | CE |
| IP-klasse | IP67 |
| Lys-/mørkekobling | Ja |
| Lystype | Rød LED |
| Materiale hus | PBT |
| Materiale linse | Polykarbonat |
|---|---|
| Reaksjonstid | 0,5 ms |
| Spenning DC maks. | 24 V |
| Spenning DC min. | 12 V |
| Strømforbruk maks. | 0,018 A |
| Temperaturområde fra | -25 °C |
| Temperaturområde til | 55 °C |
| Utgang | NPN, PNP |
| Utgangsstrøm maks. | 0,1 A |
DLN Serien erstatter den gamle, velrenommerte DLS fotocellen og har med seg noen fordeler på veien. DLN har to ulike deteksjonteknikker i samme hus og vil dermed gi de beste forutsetningene for ulike applikasjoner. Med bakgrunnsavblending eller forgrunnsavblending sikres detektering som ikke påvirkes av bakgrunnsforhold, form, farge eller materiale på målobjektet.
BGS: Bakgrunnsavblending
FGS/BGR: Forgrunnsavblending / Bakgrunnsgjenkjenning
Her er noen lydfiler
Temposonics er en familie av magnetostriktive lineære posisjonssensorer som gir absolutt og kontaktfri posisjonsmåling med høy nøyaktighet, robusthet og lang levetid. Sensorene benyttes blant annet i hydrauliske og pneumatiske sylindre, der presis tilbakemelding om stangens posisjon er avgjørende for styring, regulering og kontroll av bevegelsen. I denne artikkelen ser vi nærmere på hvordan magnetostriktiv teknologi fungerer, hvilke sensorserier som egner seg for sylinderapplikasjoner, og hvilke fordeler teknologien gir i praktisk bruk.
Utviklingen av mobile kjøretøy går raskt. Kravene til sikkerhet, levetid, miljøytelse og avansert funksjonalitet øker, samtidig som kjøretøyene må være kostnadseffektive, robuste og enkle å vedlikeholde. Hos OEM Automatic støtter vi deg gjennom hele prosessen. Med bred teknisk kompetanse og tett samarbeid med ledende produsenter hjelper vi deg med å velge riktige komponenter for de mest krevende miljøene.
Å posisjonere gaflene riktig i en pall raskt, presist og sikkert er en grunnleggende forutsetning for både gaffeltrucker og AGV systemer. Samtidig stilles det høye krav til sensorer som skal fungere pålitelig i trange omgivelser, under bevegelse og i krevende industrimiljøer. I denne guiden viser vi hvordan den ultratynne LiDARsensoren UCT-10LCN kan brukes for å løse disse utfordringene og bli en stabil del av løsningen for deteksjon av paller og automatisert materialhåndtering.
I styringssystemer på båter brukes sensorer til nøyaktig måling av rorposisjon, aktuatorbevegelse, nivå i tanker og slaglengde i hydrauliske sylindre. Dette gir kritiske data som bidrar til stabil, responsiv og sikker manøvrering.
Presisjon, hastighet og tilpasningsevne er avgjørende i moderne automatisering. Det er her Datasensings nye DS4-serie kommer inn og tilbyr en kraftig løsning for produsenter og logistikkaktører som krever nøyaktighet og fleksibilitet.
Temposonics-sensorer er magnetostriktive lineære posisjonssensorer, det vil si at målingen skjer kontaktfritt ved at en magnet (festet til et bevegelig element) forårsaker en torsjonsbølge i en sensorstav når en strømimpuls sendes. Sensoren registrerer tidsforsinkelsen til bølgen, og posisjonen beregnes med høy presisjon.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Artikler | Distanse maks. | Distanse min. | Elektrisk tilkobling | Materiale hus | Materiale linse | Pris | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Fotocelle Dir. BGS/FGS 10-100mm Kabel
Artikkel:
DLN-S10RVP
Kopiert
|
100 mm
|
10 mm
|
Innstøpt kabel 2 m
|
PBT
|
Polykarbonat
|
|
||
|
Fotocelle Dir. BGS/FGS 10-100mm M8-kontakt
Artikkel:
DLN-S10RVP-J
Kopiert
|
100 mm
|
10 mm
|
M8 4-polt kontakt, Innstøpt kabel 2 m
|
|
|
|
||
|
Fotocelle Dir. BGS/FGS 20-300mm Kabel
Artikkel:
DLN-S30RMVP
Kopiert
|
300 mm
|
20 mm
|
Innstøpt kabel 2 m
|
PBT
|
Polykarbonat
|
|
||
|
Fotocelle Dir. BGS/FGS 20-300mm M8-kontakt
Artikkel:
DLN-S30RMVP-J
Kopiert
|
300 mm
|
20 mm
|
M8 4-polt kontakt, Innstøpt kabel 2 m
|
PBT
|
Polykarbonat
|
|
Velg variant i listen