CAL CONTROLS
Serie 9400, 48x48 mm
Denne regulatoren har mange funksjoner, men er likevell enkel å programmere. Takket være et enkelt meny system og svensk manual. Regulatorene bestilles med følgende kombinasjoner på utgangene: 5 V/relé, relé/relé eller 5 V/5 V. Se bestillningsnumre for lagerførte alternativer. Vi anbefaler å styre de fleste laster via 5 V-utgangen (ssd) for å maksimere livslengden på regulatoren. Denne utgangen kan styre halvlederreléer eller optokoblere direkte, som i sin tur styrer f.eks. kontaktorer eller magnetventiler
9400 har visning av både er- og skalverdi. Temperaturen vises på det øverste displayet. Innstillt skal-/bør-verdi vises på det mederste displayet og kan endes med stjerne knappen og pil opp/ned.
Andre funksjoner
Om regulering
For beste reguleringsresultat gjøres en selvinnstilling som optimerer alle PID-pararametre til prosessen/maskinen. Regulatorene har meget høy reguleringsprestanda for å nå et bra resultat også ved komplekse reguleringstilfelelr. Regulering kan skje med f.eks. kontaktor via reléutgangen eller med 5 V-utgangen som normalt styrer ett halvlederrelé. Utgang 2 kan benyttes som alarmutgang eller for kjøleregulering i f.eks. plastmaskiner.
Vi anbefaler å styre varmelast med halvlederreléer som styres direkte fra regulatorens 5 V-utgang; dette medfører at syklustiden kan senkes for å ”pulse” varmetilførselen tilstrekkelig lenge og dermed holde en jevn temperatur som hurtig responderer på temperaturforandringer. Dette gir i tillegg et lavere strømforbruk ved energikrevende prosesser som f.eks. plast-og gummiproduksjon. Halvlederreléer har ingen bevegelige deler som slites, noe som gir lengre livslengde enn kontaktorer og genererer heller ikke støy ved til- og fraslag.
Inngangsdata |
|
|---|---|
| Innsignal | PT100, 2-leder, Termoelement J,K,N,R,S,T,E,L Linjære signal 4-20 mA, 0-10 V (med ekstern motstand) |
| Sample | Innsignal 10 Hz, CJC 2 sek |
| Kalibrering | ±0,25 % av full skala ±1 °C |
| Digital innsignal | Nei |
Utgangsdata |
|
| Utgang | Logik (SSR), 1x Relé |
| Releutgang | 2 A, 250 V AC, resistiv last |
| Reléfunksjon | Sluttende eller brytende (programmerbar) |
| Logikkutgang | Ca 4 VDC (5 V +0/-15 %), max. 15 mA, ikke isolert |
Display & Funksjon |
|
| Antall siffer | 4 |
| Siffer høyde | 10 mm |
| Display viser | 0,1 eller 1 |
| Indikering | Grønn LED: utgang 1, rød LED: utgang 2 |
| Type av regulering | PID eller on/off |
| Alarm | Over, under, band-alarm |
| Minne | 10 år uten driftspenning (EEPROM) |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Reference | +22 °C ±2 °C, min. 15 minuters innkobling |
Mekanisk data |
|
| Montering | Panelmontering |
| Panelstørrelse | 48x48 mm |
| IP-klasse front | IP66 |
| Materiale kapsling | Polykarbonat |
| Vekt | 130 g |
Generell data |
|
| Driftspenning AC min. | 90 V |
| Driftspenning AC maks. | 264 V |
| Frekvens | 50-60 |
| Egetforbruk | 5 VA |
| Galvanisk isolasjon | Mellom driftspenning og inngang/utgang |
| Temperaturtoleranse hus til | 50 °C |
| Fukttålighet | Maks. 80 % Rh, ikke kondenserende |
| Godkjenninger | CE, CSA, EMC, UL, FM |
Serie 9400, 48x48 mm
Denne regulatoren har mange funksjoner, men er likevell enkel å programmere. Takket være et enkelt meny system og svensk manual. Regulatorene bestilles med følgende kombinasjoner på utgangene: 5 V/relé, relé/relé eller 5 V/5 V. Se bestillningsnumre for lagerførte alternativer. Vi anbefaler å styre de fleste laster via 5 V-utgangen (ssd) for å maksimere livslengden på regulatoren. Denne utgangen kan styre halvlederreléer eller optokoblere direkte, som i sin tur styrer f.eks. kontaktorer eller magnetventiler
9400 har visning av både er- og skalverdi. Temperaturen vises på det øverste displayet. Innstillt skal-/bør-verdi vises på det mederste displayet og kan endes med stjerne knappen og pil opp/ned.
Andre funksjoner
Om regulering
For beste reguleringsresultat gjøres en selvinnstilling som optimerer alle PID-pararametre til prosessen/maskinen. Regulatorene har meget høy reguleringsprestanda for å nå et bra resultat også ved komplekse reguleringstilfelelr. Regulering kan skje med f.eks. kontaktor via reléutgangen eller med 5 V-utgangen som normalt styrer ett halvlederrelé. Utgang 2 kan benyttes som alarmutgang eller for kjøleregulering i f.eks. plastmaskiner.
Vi anbefaler å styre varmelast med halvlederreléer som styres direkte fra regulatorens 5 V-utgang; dette medfører at syklustiden kan senkes for å ”pulse” varmetilførselen tilstrekkelig lenge og dermed holde en jevn temperatur som hurtig responderer på temperaturforandringer. Dette gir i tillegg et lavere strømforbruk ved energikrevende prosesser som f.eks. plast-og gummiproduksjon. Halvlederreléer har ingen bevegelige deler som slites, noe som gir lengre livslengde enn kontaktorer og genererer heller ikke støy ved til- og fraslag.
Her er noen lydfiler
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Artikler | Innsignal | Sample | Kalibrering | Digital innsignal | Utgang | Releutgang | Reléfunksjon | Logikkutgang | Antall siffer | Siffer høyde | Display viser | Indikering | Type av regulering | Alarm | Minne | Reference | Montering | Panelstørrelse | IP-klasse front | Materiale kapsling | Vekt | Driftspenning AC min. | Driftspenning AC maks. | Frekvens | Egetforbruk | Galvanisk isolasjon | Temperaturtoleranse hus til | Fukttålighet | Godkjenninger | Pris | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Temperaturregulator logikk/rele 240V AC
Artikkel:
940000008
Kopiert
|
PT100, 2-leder, Termoelement J,K,N,R,S,T,E,L Linjære signal 4-20 mA, 0-10 V (med ekstern motstand)
|
Innsignal 10 Hz, CJC 2 sek
|
±0,25 % av full skala ±1 °C
|
Nei
|
Logik (SSR), 1x Relé
|
2 A, 250 V AC, resistiv last
|
Sluttende eller brytende (programmerbar)
|
Ca 4 VDC (5 V +0/-15 %), max. 15 mA, ikke isolert
|
4
|
10 mm
|
0,1 eller 1
|
Grønn LED: utgang 1, rød LED: utgang 2
|
PID eller on/off
|
Over, under, band-alarm
|
10 år uten driftspenning (EEPROM)
|
+22 °C ±2 °C, min. 15 minuters innkobling
|
Panelmontering
|
48x48 mm
|
IP66
|
Polykarbonat
|
130 g
|
90 V
|
264 V
|
50-60
|
5 VA
|
Mellom driftspenning og inngang/utgang
|
50 °C
|
Maks. 80 % Rh, ikke kondenserende
|
CE, CSA, EMC, UL, FM
|
|
||
|
Temperaturregulator rele/rele 240V AC
Artikkel:
941100008
Kopiert
|
PT100, 2-leder, Termoelement J,K,N,R,S,T,E,L Linjære signal 4-20 mA, 0-10 V (med ekstern motstand)
|
Innsignal 10 Hz, CJC 2 sek
|
±0,25 % av full skala ±1 °C
|
Nei
|
2x Relé
|
2 A, 250 V AC, resistiv last
|
Sluttende eller brytende (programmerbar)
|
|
4
|
10 mm
|
0,1 eller 1
|
Grønn LED: utgang 1, rød LED: utgang 2
|
PID eller on/off
|
Over, under, band-alarm
|
10 år uten driftspenning (EEPROM)
|
+22 °C ±2 °C, min. 15 minuters innkobling
|
Panelmontering
|
48x48 mm
|
IP66
|
Polykarbonat
|
130 g
|
90 V
|
264 V
|
50-60
|
5 VA
|
Mellom driftspenning og inngang/utgang
|
50 °C
|
Maks. 80 % Rh, ikke kondenserende
|
CE, CSA, EMC, UL, FM
|
|
Velg variant i listen