IDEM
IDEM’s utvalg av HLM-SS endebrytere har blitt produsert med kraftige rustfrie 316 stålhus og er designet for å monteres for posisjonsføling av bevegelige applikasjoner, f.eks. dører, transportbånd, maskiner.
De er tilgjengelige med et utvalg av lineære eller roterende hoder. Betjening av bryterne oppnås ved en glidende aktivering av det bevegelige objektet for å forårsake avbøyning av bryterstemplene eller spakene.
For sikkerhetsapplikasjoner er det viktig at den bevegelige gjenstanden ikke passerer fullstendig over bryteraktuatorene for å enten forårsake skade på aktuatoren eller la den gå tilbake til sin opprinnelige posisjon.
| Arbeidstemperatur | -25C +80C |
|---|---|
| ATEX godkjent | Nei |
| Feste | M5 |
| Godkjenninger | ISO 14119, EN60947-5-1, EN60204-1, ISO 13849-1, EN62061, UL 508 |
| IP-klasse | IP69K |
| Isolasjonsspenning | 300 V AC |
| Kabelgjennomføring | M20 |
| Kabelinngang | 1 x M20 x1,5 |
| Kontaktfunksjon | 1NC 1NO |
| Kontaktspenning/strøm min. | 5V, 5mA, DC |
| Lederareal | 1,5 mm² |
| Maks. vekslingshastighet | 250 mm/s |
| Materiale hus | SS316 |
|---|---|
| Materiale sentral | SS316 |
| PFHd | 3.44 x 10⁻⁸ |
| PL | up to PLe acc. ISO13849-1 |
| SIL | up to SIL 3 acc. EN62061 |
| Spenning AC maks. | 2500 V AC |
| Termisk strøm (lth) | 10 A |
| Tilkobling | Skruklemme |
| Utnyttelseskategori | AC15 A300 240V 3A |
| Vibrasjon | IEC 68-2-6, 10-55Hz 0,35mm |
IDEM’s utvalg av HLM-SS endebrytere har blitt produsert med kraftige rustfrie 316 stålhus og er designet for å monteres for posisjonsføling av bevegelige applikasjoner, f.eks. dører, transportbånd, maskiner.
De er tilgjengelige med et utvalg av lineære eller roterende hoder. Betjening av bryterne oppnås ved en glidende aktivering av det bevegelige objektet for å forårsake avbøyning av bryterstemplene eller spakene.
For sikkerhetsapplikasjoner er det viktig at den bevegelige gjenstanden ikke passerer fullstendig over bryteraktuatorene for å enten forårsake skade på aktuatoren eller la den gå tilbake til sin opprinnelige posisjon.
Her er noen lydfiler
IDEM Safety er en familieeid bedrift fra England med fokus på sensor- og sikkerhetsprodukter. Selskapet ble grunnlagt i 2003 av Medi Motasham og har egen utvikling og produksjon i Wigan, like utenfor Manchester. Medi hadde tidligere roller som teknisk direktør og leder for forskning og utvikling hos EJA/Guardmaster (Allen-Bradley). IDEM Safety er kjent for sine innovative løsninger og legger stor vekt på kvalitet og pålitelighet.
Fiskeindustrien er en av Norges viktigste næringer, både økonomisk og kulturelt. Som en ledende eksportør av sjømat, særlig laks, ørret, torsk og sild, har Norge et velutviklet marked for både ferske og frosne fiskeprodukter. Industrien dekker hele verdikjeden – fra fiskeoppdrett og fangst til videreforedling, emballasje og distribusjon. For å opprettholde konkurransekraften er effektivitet, kvalitet og bærekraft avgjørende.
Trenger du endebrytere til din applikasjon for å detektere når et objekt fysisk er i kontakt med dem? Vi har mange ulike varianter, størrelser og til og med byggbare moduler lagerført. Disse endebryterne er av god kvalitet og vi har endebrytere i både plast og metall lagerført.
IDEM’s HLM-SS endebrytere er designet og produsert i Storbritannia med kraftige rustfrie 316 stålhus og er designet for å brukes som posisjonsføling av bevegelige applikasjoner, f.eks. dører, transportbånd og maskiner.
Sammen med vår produsent IDEM kan vi tilby et bredt sortiment av rustfrie produkter. Fordelen med å velge rustfritt stål er at de er slitesterke og kan også vaskes under høyt trykk og høye temperaturer.
Endebrytere, også kalt posisjonsbrytere, er viktige komponenter i mange automatiserte systemer. De brukes til å registrere posisjoner, utløse signaler eller som sikkerhetselementer i både enkle og komplekse applikasjoner. Men visste du at det finnes ulike funksjonsprinsipper for hvordan en endebryter faktisk reagerer? I denne artikkelen forklarer vi forskjellen mellom momentkontakt og tregtvirkende kontakt, og hjelper deg med å velge riktig type for din applikasjon.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Artikler | Kontaktfunksjon | Pris | ||
|---|---|---|---|---|
|
HLM-SS pinne M20 1NC 1NO
Artikkel:
175110
Kopiert
|
1NC 1NO
|
|
||
|
HLM-SS Pinne M20 2NC 2 NO
Artikkel:
175101
Kopiert
|
2NC 2NO
|
|
||
|
HLM-SS Rulle M20 1NC 1 NO SNAP
Artikkel:
175060
Kopiert
|
1NC 1NO
|
|
||
|
HLM-SS Rulle M20 2NC 2NO
Artikkel:
175051
Kopiert
|
2NC 2NO
|
|
||
|
HLM-SS Spring M20 1NC 1NO Snap
Artikkel:
175160
Kopiert
|
1NC 1NO
|
|
||
|
HLM-SS spring M20 2NC 2NO
Artikkel:
175151
Kopiert
|
2NC 2NO
|
|
||
|
HLM-SS SRL M20 1NC 1NO SNAP
Artikkel:
175010
Kopiert
|
1NC 1NO
|
|
||
|
HLM-SS SRL M20 2NC 2NO
Artikkel:
175001
Kopiert
|
2NC 2NO
|
|
Velg variant i listen