LOVATO
DMG200 og DMG210 er to multiinstrument / nettanalysatorer utviklet for å kombinere stor brukervennlighet med et stort antall avanserte funksjoner. Tross de små fysiske målene (kun 72 mm bredde) har disse samme ytelse som noen av de mest avanserte produktene på markedet. Displayet er enkelt og tydelig å se da det er et belyst grafisk LCD-display med 120 x 80 pixler.
Stor målenøyaktighet med True RMS-verdier og mange tilgjengelige måleverdier. Se tabell.
100-240 V AC driftsspenning gjør det mulig å benytte instrumentet i applikasjoner verden over.
Navigering gjøres ved hjelp av 4 store knapper i front.
Side | Beskrivelse (navigering gjøres med pil opp/ned) | Underliggende sider, velges med hjelp av | ||||
1 | Fase-fase spenning - V(L1-L2), V(L2-L3), V(L3-L1), V(LL) EQ | HI | LO | AV | GR | |
2 | Fase-N spenning - V(L1-N), V(L2-N), V(L3-N), V(L-N) EQ | HI | LO | AV | GR | |
3 | Fase og N strøm - I(L1), I(L2), I(L3), I(N) | HI | LO | AV | MD | GR |
4 | Aktiv effekt - P(L1), P(L2), P(L3), P(TOT) | HI | LO | AV | MD | GR |
5 | Reaktiv effekt - Q(L1), Q(L2), Q(L3), Q(TOT) | HI | LO | AV | MD | GR |
6 | Tilsynelatende effekt - S(L1), S(L2), S(L3), S(TOT) | HI | LO | AV | MD | GR |
7 | Effektfaktor - TPF(L1), TPF(L2), TPF(L3), TPF(EQ) | HI | LO | AV | GR | |
8 | Frekvens og asymmetri - F, ASY(VLL), ASY(VLN), ASY(I) | HI | LO | AV |
| |
9 | Fase-fase total overharmoniske - THD-V(L1-L2), THD-V(L2-L3), THD-V(L3-L1) | HI | LO | AV | GR | |
10 | Fase-N total overharmoniske - THD-V(L1), THD-V(L2), THD-V(L3) | HI | LO | AV | GR | |
11 | Total strøm overharmoniske - THD-I(L1), THD-I(L2), THD-I(L3) | HI | LO | AV | GR | |
12 | Energimåler - kWh+(TOT), kWh-(TOT), kvar+(TOT), kvar-(TOT), kVA(TOT) | PARTIAL | ||||
13 | Trendgraf |
| ||||
14 | Driftstidmåler - Hr(TOT), Hr(Part) |
| ||||
15 | Informasjon om modell, versjon og serienummer |
| ||||
16 | Lovato logo |
| ||||
Navigering gjøres ved hjelp av 4 store knapper i front og grafisk display gir mulighet for å vise valgbar trendgraf over f.eks.tilsynelatende effekt, aktiv effekt eller reaktiv effekt.
DMG210 har RS485-tilkobling og via Modbus-protokoll kan man overvåke verdiene med eksempelvis Lovatos egen software, Synergy.
Innkoblingseksempel DMG 200 og DMG 210 | |
Innkobling, 3-fase med eller uten N | Innkobling, 1-fase måling |
|
|
Innkobling, 3-fase med N - måling med strømtrafoer | Innkobling, 3-fase uten N - måling med strømtrafoer |
|
|
| Effektforbruk | 1,7 W |
|---|---|
| Effektforbruk | 4,5 VA |
| Ekspanderbar | Nei |
| Frekvens maks. | 66 Hz |
| Frekvens min. | 45 Hz |
| Godkjenninger | CSA C22.2-N°14, EN61000-6-2, EN61000-6-3, EN61010-1, UL 508 |
| IP-klasse front | IP40 |
| IP-klasse tilkobling | IP20 |
| LED | Ja |
| Matespenning AC maks. | 240 V AC |
| Matespenning AC min. | 100 V AC |
| Matespenning DC maks. | 250 V DC |
| Matespenning DC min. | 110 V DC |
| Montering | DIN-skinne |
| Målenøyaktighet frekvens | ±0,1 % |
| Målenøyaktighet spenning (L-L) | ±0,5 % (20...830 V AC) |
|---|---|
| Målenøyaktighet spenning (L-N) | ±0,5 % (10...480 V AC) |
| Måleområde strøm | 0,05...6A |
| Oppbevaringstemperatur fra | -30 °C |
| Oppbevaringstemperatur til | 80 °C |
| RS485 | Ja |
| Temperaturområde drift fra | -20 °C |
| Temperaturområde drift til | 60 °C |
| Tilkobling driftsspenning og målespenning | 6x 0,2..4 mm² |
| Tilkobling strømtransformator og utgang | 10x 0,2..2,5 mm² |
| Tiltrekkingsmoment, driftsspenning og målespenning | 0,8 |
| Tiltrekkingsmpment, strømtransformator og utgang | 0,44 |
| Type måleverdi | True RMS |
| Vekt | 0,3 kg |
DMG200 og DMG210 er to multiinstrument / nettanalysatorer utviklet for å kombinere stor brukervennlighet med et stort antall avanserte funksjoner. Tross de små fysiske målene (kun 72 mm bredde) har disse samme ytelse som noen av de mest avanserte produktene på markedet. Displayet er enkelt og tydelig å se da det er et belyst grafisk LCD-display med 120 x 80 pixler.
Stor målenøyaktighet med True RMS-verdier og mange tilgjengelige måleverdier. Se tabell.
100-240 V AC driftsspenning gjør det mulig å benytte instrumentet i applikasjoner verden over.
Navigering gjøres ved hjelp av 4 store knapper i front.
Side | Beskrivelse (navigering gjøres med pil opp/ned) | Underliggende sider, velges med hjelp av | ||||
1 | Fase-fase spenning - V(L1-L2), V(L2-L3), V(L3-L1), V(LL) EQ | HI | LO | AV | GR | |
2 | Fase-N spenning - V(L1-N), V(L2-N), V(L3-N), V(L-N) EQ | HI | LO | AV | GR | |
3 | Fase og N strøm - I(L1), I(L2), I(L3), I(N) | HI | LO | AV | MD | GR |
4 | Aktiv effekt - P(L1), P(L2), P(L3), P(TOT) | HI | LO | AV | MD | GR |
5 | Reaktiv effekt - Q(L1), Q(L2), Q(L3), Q(TOT) | HI | LO | AV | MD | GR |
6 | Tilsynelatende effekt - S(L1), S(L2), S(L3), S(TOT) | HI | LO | AV | MD | GR |
7 | Effektfaktor - TPF(L1), TPF(L2), TPF(L3), TPF(EQ) | HI | LO | AV | GR | |
8 | Frekvens og asymmetri - F, ASY(VLL), ASY(VLN), ASY(I) | HI | LO | AV |
| |
9 | Fase-fase total overharmoniske - THD-V(L1-L2), THD-V(L2-L3), THD-V(L3-L1) | HI | LO | AV | GR | |
10 | Fase-N total overharmoniske - THD-V(L1), THD-V(L2), THD-V(L3) | HI | LO | AV | GR | |
11 | Total strøm overharmoniske - THD-I(L1), THD-I(L2), THD-I(L3) | HI | LO | AV | GR | |
12 | Energimåler - kWh+(TOT), kWh-(TOT), kvar+(TOT), kvar-(TOT), kVA(TOT) | PARTIAL | ||||
13 | Trendgraf |
| ||||
14 | Driftstidmåler - Hr(TOT), Hr(Part) |
| ||||
15 | Informasjon om modell, versjon og serienummer |
| ||||
16 | Lovato logo |
| ||||
Navigering gjøres ved hjelp av 4 store knapper i front og grafisk display gir mulighet for å vise valgbar trendgraf over f.eks.tilsynelatende effekt, aktiv effekt eller reaktiv effekt.
DMG210 har RS485-tilkobling og via Modbus-protokoll kan man overvåke verdiene med eksempelvis Lovatos egen software, Synergy.
Innkoblingseksempel DMG 200 og DMG 210 | |
Innkobling, 3-fase med eller uten N | Innkobling, 1-fase måling |
|
|
Innkobling, 3-fase med N - måling med strømtrafoer | Innkobling, 3-fase uten N - måling med strømtrafoer |
|
|
Her er noen lydfiler