MOLEX
Løs M12 kontakt gjør at du kan koble til ekstern kabel på kontakten, som igjen kobles til f.eks en sensor.
| Antall poler | 4 |
|---|---|
| IP-klasse | IP67 |
| Kabeldiameter maks. | 6,6 mm |
| Kabeldiameter min. | 3,3 mm |
| Koding | A |
| Kontaktutførelse | Rett hunn |
| Leder maks. | 0,75 mm² |
| LED-indikering | Nei |
| Materiale hus | Plast |
| Materiale kontakt | Sølvplettert kobber |
| Produsentens artikkelnummer | 1200710035 |
|---|---|
| Skjermet | Nei |
| Spenning AC maks. | 250 V |
| Spenning DC maks. | 300 V |
| Strøm maks. | 4 A |
| Temperaturområde fra | -25 °C |
| Temperaturområde til | 90 °C |
| Tilkobling | M12 |
Løs M12 kontakt gjør at du kan koble til ekstern kabel på kontakten, som igjen kobles til f.eks en sensor.
Her er noen lydfiler
Temposonics er en familie av magnetostriktive lineære posisjonssensorer som gir absolutt og kontaktfri posisjonsmåling med høy nøyaktighet, robusthet og lang levetid. Sensorene benyttes blant annet i hydrauliske og pneumatiske sylindre, der presis tilbakemelding om stangens posisjon er avgjørende for styring, regulering og kontroll av bevegelsen. I denne artikkelen ser vi nærmere på hvordan magnetostriktiv teknologi fungerer, hvilke sensorserier som egner seg for sylinderapplikasjoner, og hvilke fordeler teknologien gir i praktisk bruk.
Utviklingen av mobile kjøretøy går raskt. Kravene til sikkerhet, levetid, miljøytelse og avansert funksjonalitet øker, samtidig som kjøretøyene må være kostnadseffektive, robuste og enkle å vedlikeholde. Hos OEM Automatic støtter vi deg gjennom hele prosessen. Med bred teknisk kompetanse og tett samarbeid med ledende produsenter hjelper vi deg med å velge riktige komponenter for de mest krevende miljøene.
Å posisjonere gaflene riktig i en pall raskt, presist og sikkert er en grunnleggende forutsetning for både gaffeltrucker og AGV systemer. Samtidig stilles det høye krav til sensorer som skal fungere pålitelig i trange omgivelser, under bevegelse og i krevende industrimiljøer. I denne guiden viser vi hvordan den ultratynne LiDARsensoren UCT-10LCN kan brukes for å løse disse utfordringene og bli en stabil del av løsningen for deteksjon av paller og automatisert materialhåndtering.
I styringssystemer på båter brukes sensorer til nøyaktig måling av rorposisjon, aktuatorbevegelse, nivå i tanker og slaglengde i hydrauliske sylindre. Dette gir kritiske data som bidrar til stabil, responsiv og sikker manøvrering.
Presisjon, hastighet og tilpasningsevne er avgjørende i moderne automatisering. Det er her Datasensings nye DS4-serie kommer inn og tilbyr en kraftig løsning for produsenter og logistikkaktører som krever nøyaktighet og fleksibilitet.
Temposonics-sensorer er magnetostriktive lineære posisjonssensorer, det vil si at målingen skjer kontaktfritt ved at en magnet (festet til et bevegelig element) forårsaker en torsjonsbølge i en sensorstav når en strømimpuls sendes. Sensoren registrerer tidsforsinkelsen til bølgen, og posisjonen beregnes med høy presisjon.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Artikler | Antall poler | Kabeldiameter maks. | Kabeldiameter min. | Koding | Kontaktutførelse | Materiale hus | Produsentens artikkelnummer | Skjermet | Spenning AC maks. | Spenning DC maks. | Temperaturområde fra | Temperaturområde til | Pris | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M12 kontakt rett hun 4-pol skruterminering PG7
Artikkel:
8A4000315
Kopiert
|
4
|
6,6 mm
|
3,3 mm
|
A
|
Rett hunn
|
Plast
|
1200710035
|
Nei
|
250 V
|
300 V
|
-25 °C
|
90 °C
|
|
||
M12 kontakt rett hun 4-pol skruterminering PG9
Artikkel:
8A4000325
Kopiert
|
4
|
8,1 mm
|
4,1 mm
|
A
|
Rett hunn
|
Plast
|
1200710036
|
Nei
|
250 V
|
300 V
|
-25 °C
|
90 °C
|
|
||
|
M12 kontakt vinklet hun 4-pol skruterminering PG7
Artikkel:
8A4001315
Kopiert
|
4
|
6,6 mm
|
3,3 mm
|
A
|
Vinklet hunn
|
Plast
|
1200710037
|
Nei
|
250 V
|
300 V
|
-25 °C
|
90 °C
|
|
||
Kontakt M12 rett hunn 5-pol skruetilkobling PG7
Artikkel:
8A5000315
Kopiert
|
5
|
6,6 mm
|
3,3 mm
|
A
|
Rett hunn
|
Plast
|
1200710041
|
Nei
|
30 V
|
36 V
|
-25 °C
|
90 °C
|
|
||
Kontakt M12 rett hunn 5-pol skruetilkobling PG9
Artikkel:
8A5000325
Kopiert
|
5
|
8,1 mm
|
4,1 mm
|
A
|
Rett hunn
|
Plast
|
1200710043
|
Nei
|
30 V
|
36 V
|
-25 °C
|
90 °C
|
|
||
|
Kontakt M12 90° hunn 5-pol skruetilkobling PG7
Artikkel:
8A5001315
Kopiert
|
5
|
6,6 mm
|
3,3 mm
|
A
|
Vinklet hunn
|
Plast
|
1200710044
|
Nei
|
30 V
|
36 V
|
-25 °C
|
90 °C
|
|
||
|
Kontakt M12 90° hunn 5-pol skruetilkobling PG9
Artikkel:
8A5001325
Kopiert
|
5
|
8,1 mm
|
4,1 mm
|
A
|
Vinklet hunn
|
Plast
|
1200710070
|
Nei
|
30 V
|
36 V
|
-25 °C
|
90 °C
|
|
||
|
Profibus plugg M12 B-kode hunn rett 5-pol
Artikkel:
BA5S0032
Kopiert
|
5
|
8,5 mm
|
6,5 mm
|
B
|
Rett hunn
|
Messing
|
1201000001
|
Ja
|
60 V
|
60 V
|
-40 °C
|
85 °C
|
|
Velg variant i listen