| Dimensjon (mm) | 25 x 100 x 70 |
|---|---|
| Distanse maks. | 10000 mm |
| Distanse min. | 100 mm |
| Elektrisk tilkobling | Koblingsklemme |
| Fotocelleteknikk | Mot polarisert reflektor |
| Funksjon | Mørkkoblet/Lyskoblet |
| Følerinnstilling | Ja |
| Godkjenninger | CE, UL |
| IP-klasse | IP67 |
| LED-indikering | Ja |
| Lystype | Rød LED |
| Materiale hus | PBT |
| Materiale linse | PC |
| Matespenning | 12-30 V DC |
|---|---|
| Oppbevaringstemperatur fra | -25 °C |
| Oppbevaringstemperatur til | 70 °C |
| Reaksjonstid | 1 ms |
| Temperaturområde fra | -25 °C |
| Temperaturområde til | 55 °C |
| Timer | Nei |
| Type lys | LED |
| Utgang | NPN, PNP |
| Utgangsstrøm maks. | 0,1 A |
| Vekt | 120 g |
Her er noen lydfiler
Temposonics er en familie av magnetostriktive lineære posisjonssensorer som gir absolutt og kontaktfri posisjonsmåling med høy nøyaktighet, robusthet og lang levetid. Sensorene benyttes blant annet i hydrauliske og pneumatiske sylindre, der presis tilbakemelding om stangens posisjon er avgjørende for styring, regulering og kontroll av bevegelsen. I denne artikkelen ser vi nærmere på hvordan magnetostriktiv teknologi fungerer, hvilke sensorserier som egner seg for sylinderapplikasjoner, og hvilke fordeler teknologien gir i praktisk bruk.
Utviklingen av mobile kjøretøy går raskt. Kravene til sikkerhet, levetid, miljøytelse og avansert funksjonalitet øker, samtidig som kjøretøyene må være kostnadseffektive, robuste og enkle å vedlikeholde. Hos OEM Automatic støtter vi deg gjennom hele prosessen. Med bred teknisk kompetanse og tett samarbeid med ledende produsenter hjelper vi deg med å velge riktige komponenter for de mest krevende miljøene.
Å posisjonere gaflene riktig i en pall raskt, presist og sikkert er en grunnleggende forutsetning for både gaffeltrucker og AGV systemer. Samtidig stilles det høye krav til sensorer som skal fungere pålitelig i trange omgivelser, under bevegelse og i krevende industrimiljøer. I denne guiden viser vi hvordan den ultratynne LiDARsensoren UCT-10LCN kan brukes for å løse disse utfordringene og bli en stabil del av løsningen for deteksjon av paller og automatisert materialhåndtering.
I styringssystemer på båter brukes sensorer til nøyaktig måling av rorposisjon, aktuatorbevegelse, nivå i tanker og slaglengde i hydrauliske sylindre. Dette gir kritiske data som bidrar til stabil, responsiv og sikker manøvrering.
Presisjon, hastighet og tilpasningsevne er avgjørende i moderne automatisering. Det er her Datasensings nye DS4-serie kommer inn og tilbyr en kraftig løsning for produsenter og logistikkaktører som krever nøyaktighet og fleksibilitet.
Temposonics-sensorer er magnetostriktive lineære posisjonssensorer, det vil si at målingen skjer kontaktfritt ved at en magnet (festet til et bevegelig element) forårsaker en torsjonsbølge i en sensorstav når en strømimpuls sendes. Sensoren registrerer tidsforsinkelsen til bølgen, og posisjonen beregnes med høy presisjon.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Artikler | Distanse maks. | Distanse min. | Fotocelleteknikk | Funksjon | Følerinnstilling | Lystype | Matespenning | Reaksjonstid | Timer | Utgang | Utgangsstrøm maks. | Vekt | Pris | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
S300-PA Fotocelle mot refleks 10m DC
Artikkel:
S300-PA-2-B01-OC
Kopiert
|
10000 mm
|
100 mm
|
Mot polarisert reflektor
|
Mørkkoblet/Lyskoblet
|
Ja
|
Rød LED
|
12-30 V DC
|
1 ms
|
Nei
|
NPN, PNP
|
0,1 A
|
120 g
|
|
||
S300-PA Fotocelle mot refleks 10m DC timer
Artikkel:
S300-PA-2-B06-OC
Kopiert
|
10000 mm
|
100 mm
|
Mot polarisert reflektor
|
Mørkkoblet/Lyskoblet
|
Ja
|
Rød LED
|
12-30 V DC
|
1 ms
|
Ja
|
NPN, PNP
|
0,1 A
|
120 g
|
|
||
S300-PA Fotocelle mot refleks 10m AC/DC rele
Artikkel:
S300-PA-1-B01-RX
Kopiert
|
10000 mm
|
100 mm
|
Mot polarisert reflektor
|
Mørkkoblet/Lyskoblet
|
Ja
|
Rød LED
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
25 ms
|
Nei
|
Rele
|
3 A
|
130 g
|
|
||
S300-PA Fotocelle mot refleks 10m AC/DC rele timer
Artikkel:
S300-PA-1-B06-RX
Kopiert
|
10000 mm
|
100 mm
|
Mot polarisert reflektor
|
Mørkkoblet/Lyskoblet
|
Ja
|
Rød LED
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
25 ms
|
Ja
|
Rele
|
3 A
|
130 g
|
|
||
S300-PA Fotocelle sender AC/DC
Artikkel:
S300-PA-1-G00-EX
Kopiert
|
50000 mm
|
0 mm
|
Sender
|
|
Nei
|
IR LED
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
25 ms
|
Nei
|
|
3 A
|
130 g
|
|
||
S300-PA Fotocelle sender DC
Artikkel:
S300-PA-2-G00-EX
Kopiert
|
50000 mm
|
0 mm
|
Sender
|
|
Nei
|
IR LED
|
12-30 V DC
|
2 ms
|
Nei
|
|
0,1 A
|
120 g
|
|
||
S300-PA Fotocelle mottaker 50m DC
Artikkel:
S300-PA-2-F01-OC
Kopiert
|
50000 mm
|
0 mm
|
Mottaker
|
Mørkkoblet/Lyskoblet
|
Ja
|
IR LED
|
12-30 V DC
|
2 ms
|
Nei
|
NPN, PNP
|
0,1 A
|
120 g
|
|
||
S300-PA Fotocelle mottaker 50m DC timer
Artikkel:
S300-PA-2-F06-OC
Kopiert
|
50000 mm
|
0 mm
|
Mottaker
|
Mørkkoblet/Lyskoblet
|
Ja
|
IR LED
|
12-30 V DC
|
2 ms
|
Ja
|
NPN, PNP
|
0,1 A
|
120 g
|
|
||
S300-PA Fotocelle mottaker 50m AC/DC rele
Artikkel:
S300-PA-1-F01-RX
Kopiert
|
50000 mm
|
0 mm
|
Mottaker
|
Mørkkoblet/Lyskoblet
|
Ja
|
IR LED
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
25 ms
|
Nei
|
Rele
|
3 A
|
130 g
|
|
||
S300-PA Fotocelle mottaker 50m AC/DC rele timer
Artikkel:
S300-PA-1-F06-RX
Kopiert
|
50000 mm
|
0 mm
|
Mottaker
|
Mørkkoblet/Lyskoblet
|
Ja
|
IR LED
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
25 ms
|
Ja
|
Rele
|
3 A
|
130 g
|
|
||
S300-PA Fotocelle bakgrunnsavblendet 2m DC
Artikkel:
S300-PA-2-M01-OC
Kopiert
|
2000 mm
|
200 mm
|
Direkteavkjennende
|
Mørkkoblet/Lyskoblet
|
Nei
|
IR LED
|
12-30 V DC
|
1 ms
|
Nei
|
NPN, PNP
|
0,1 A
|
120 g
|
|
||
S300-PA Fotocelle bakgrunnsavblendet 2m DC timer
Artikkel:
S300-PA-2-M06-OC
Kopiert
|
2000 mm
|
200 mm
|
Direkteavkjennende
|
Mørkkoblet/Lyskoblet
|
Nei
|
IR LED
|
12-30 V DC
|
1 ms
|
Ja
|
NPN, PNP
|
0,1 A
|
120 g
|
|
||
S300-PA Fotocelle bakgrunnsavblendet 2m AC/DC rele
Artikkel:
S300-PA-1-M01-RX
Kopiert
|
2000 mm
|
200 mm
|
Direkteavkjennende bakgrunnsavblendet
|
Mørkkoblet/Lyskoblet
|
Nei
|
IR LED
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
25 ms
|
Nei
|
Rele
|
3 A
|
130 g
|
|
||
S300-PA Fotocelle bakgrunnsavblendet 2m AC/DC rele timer
Artikkel:
S300-PA-1-M06-RX
Kopiert
|
2000 mm
|
200 mm
|
Direkteavkjennende bakgrunnsavblendet
|
Mørkkoblet/Lyskoblet
|
Nei
|
IR LED
|
24-240 V AC/24-60 V DC
|
25 ms
|
Ja
|
Rele
|
3 A
|
130 g
|
|
Velg variant i listen