| Dimensjon (mm) | 32 x 20 x 12 |
|---|---|
| Distanse maks. | 7000 mm |
| Distanse min. | 0 mm |
| Elektrisk tilkobling | M8 4-polt kontakt |
| Fotocelleteknikk | Mot reflektor |
| Funksjon | Mørkkoblet/Lyskoblet |
| Følerinnstilling | Nei |
| Godkjenninger | CE, UL |
| IP-klasse | IP67 |
| LED-indikering | Ja |
| Lystype | IR LED |
| Materiale hus | ABS-plast |
| Materiale linse | PC, PMMA |
| Matespenning | 10-30 V DC |
|---|---|
| Oppbevaringstemperatur fra | -40 °C |
| Oppbevaringstemperatur til | 70 °C |
| Reaksjonstid | 1 ms |
| Strømforbruk maks. | 0,03 A |
| Temperaturområde fra | -25 °C |
| Temperaturområde til | 55 °C |
| Type lys | LED |
| Utgang | PNP |
| Utgangsstrøm maks. | 0,1 A |
| Vekt | 10 g |
Her er noen lydfiler
Temposonics er en familie av magnetostriktive lineære posisjonssensorer som gir absolutt og kontaktfri posisjonsmåling med høy nøyaktighet, robusthet og lang levetid. Sensorene benyttes blant annet i hydrauliske og pneumatiske sylindre, der presis tilbakemelding om stangens posisjon er avgjørende for styring, regulering og kontroll av bevegelsen. I denne artikkelen ser vi nærmere på hvordan magnetostriktiv teknologi fungerer, hvilke sensorserier som egner seg for sylinderapplikasjoner, og hvilke fordeler teknologien gir i praktisk bruk.
Utviklingen av mobile kjøretøy går raskt. Kravene til sikkerhet, levetid, miljøytelse og avansert funksjonalitet øker, samtidig som kjøretøyene må være kostnadseffektive, robuste og enkle å vedlikeholde. Hos OEM Automatic støtter vi deg gjennom hele prosessen. Med bred teknisk kompetanse og tett samarbeid med ledende produsenter hjelper vi deg med å velge riktige komponenter for de mest krevende miljøene.
Å posisjonere gaflene riktig i en pall raskt, presist og sikkert er en grunnleggende forutsetning for både gaffeltrucker og AGV systemer. Samtidig stilles det høye krav til sensorer som skal fungere pålitelig i trange omgivelser, under bevegelse og i krevende industrimiljøer. I denne guiden viser vi hvordan den ultratynne LiDARsensoren UCT-10LCN kan brukes for å løse disse utfordringene og bli en stabil del av løsningen for deteksjon av paller og automatisert materialhåndtering.
I styringssystemer på båter brukes sensorer til nøyaktig måling av rorposisjon, aktuatorbevegelse, nivå i tanker og slaglengde i hydrauliske sylindre. Dette gir kritiske data som bidrar til stabil, responsiv og sikker manøvrering.
Presisjon, hastighet og tilpasningsevne er avgjørende i moderne automatisering. Det er her Datasensings nye DS4-serie kommer inn og tilbyr en kraftig løsning for produsenter og logistikkaktører som krever nøyaktighet og fleksibilitet.
Temposonics-sensorer er magnetostriktive lineære posisjonssensorer, det vil si at målingen skjer kontaktfritt ved at en magnet (festet til et bevegelig element) forårsaker en torsjonsbølge i en sensorstav når en strømimpuls sendes. Sensoren registrerer tidsforsinkelsen til bølgen, og posisjonen beregnes med høy presisjon.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Artikler | Distanse maks. | Elektrisk tilkobling | Fotocelleteknikk | Kabellengde | Lystype | Materiale linse | Reaksjonstid | Vekt | Pris | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
S100 Fotocelle mot refleks 8m M8-tilkobling
Artikkel:
S100-PR-5-A00-PK
Kopiert
|
7000 mm
|
M8 4-polt kontakt
|
Mot reflektor
|
|
IR LED
|
PC, PMMA
|
1 ms
|
10 g
|
|
||
|
S100 Fotocelle mot refleks 8m
Artikkel:
S100-PR-2-A00-PK
Kopiert
|
7000 mm
|
Innstøpt kabel 2 m
|
Mot reflektor
|
2000 mm
|
IR LED
|
PC, PMMA
|
1 ms
|
50 g
|
|
||
|
S100 Fotocelle mot refleks 2m M8-tilkobling
Artikkel:
S100-PR-5-B00-PK
Kopiert
|
3000 mm
|
M8 4-polt kontakt
|
Mot polarisert reflektor
|
|
Rød LED
|
PC, PMMA
|
1 ms
|
10 g
|
|
||
|
S100 Fotocelle mot refleks 2m
Artikkel:
S100-PR-2-B00-PK
Kopiert
|
3000 mm
|
Innstøpt kabel 2 m
|
Mot polarisert reflektor
|
2000 mm
|
Rød LED
|
PC, PMMA
|
1 ms
|
50 g
|
|
||
|
S100 Fotocelle mot refleks 5m M8-tilkobling
Artikkel:
S100-PR-5-B10-PK
Kopiert
|
5500 mm
|
M8 4-polt kontakt
|
Mot polarisert reflektor
|
|
Rød LED
|
PC, PMMA
|
1 ms
|
10 g
|
|
||
|
S100 Fotocelle mot refleks 5m
Artikkel:
S100-PR-2-B10-PK
Kopiert
|
5500 mm
|
Innstøpt kabel 2 m
|
Mot polarisert reflektor
|
2000 mm
|
Rød LED
|
PC, PMMA
|
1 ms
|
50 g
|
|
||
|
S100 Fotocelle direkteavkjennende 300mm M8-tilkobling
Artikkel:
S100-PR-5-C00-PK
Kopiert
|
300 mm
|
M8 4-polt kontakt
|
Direkteavkjennende
|
|
Rød LED
|
PC, PMMA
|
1 ms
|
10 g
|
|
||
|
S100 Fotocelle direkteavkjennende 300mm
Artikkel:
S100-PR-2-C00-PK
Kopiert
|
300 mm
|
Innstøpt kabel 2 m
|
Direkteavkjennende
|
2000 mm
|
Rød LED
|
PC, PMMA
|
1 ms
|
50 g
|
|
||
|
S100 Fotocelle direkteavkjennende 500mm M8-tilkobling
Artikkel:
S100-PR-5-C10-PK
Kopiert
|
500 mm
|
M8 4-polt kontakt
|
Direkteavkjennende
|
|
Rød LED
|
PC, PMMA
|
1 ms
|
10 g
|
|
||
|
S100 Fotocelle direkteavkjennende 500mm
Artikkel:
S100-PR-2-C10-PK
Kopiert
|
500 mm
|
Innstøpt kabel 2 m
|
Direkteavkjennende
|
2000 mm
|
Rød LED
|
PC, PMMA
|
1 ms
|
50 g
|
|
||
|
S100 Fotocelle direkteavkjennende fast fokus 70mm M8
Artikkel:
S100-PR-5-D00-PK
Kopiert
|
70 mm
|
M8 4-polt kontakt
|
Fast fokus
|
|
Rød LED
|
PMMA, PC
|
1 ms
|
10 g
|
|
||
|
S100 Fotocelle direkteavkjennende fast fokus 70mm
Artikkel:
S100-PR-2-D00-PK
Kopiert
|
70 mm
|
Innstøpt kabel 2 m
|
Fast fokus
|
2000 mm
|
Rød LED
|
PMMA, PC
|
1 ms
|
50 g
|
|
||
|
S100 Fotocelle sender/mottaker 12m M8-tilkobling
Artikkel:
S100-PR-5-FG00-PK
Kopiert
|
12000 mm
|
M8 4-polt kontakt
|
Sender/mottaker
|
|
IR LED
|
PC, PMMA
|
2 ms
|
10 g
|
|
||
|
S100 Fotocelle sender/mottaker 12m
Artikkel:
S100-PR-2-FG00-PK
Kopiert
|
12000 mm
|
Innstøpt kabel 2 m
|
Sender/mottaker
|
2000 mm
|
IR LED
|
PC, PMMA
|
2 ms
|
50 g
|
|
Velg variant i listen