AUER SIGNAL
Kraftig horn for ute og innebruk. Kan for eks. brukes i industri og havneanlegg. Finnes med inngang for telefonsignal på forespørsel (HPTR).
| Antall toner | 1 pc |
|---|---|
| Farge hus | Grå RAL 7035 |
| IP-klasse | IP55 |
| Koblingsklemme | 2,5 mm² |
| Lydnivå maks. | 108 dB |
| Lydnivå min. | 108 dB |
| Matespenning | 24 V DC |
| Matespenning DC maks. | 26,4 V DC |
| Matespenning DC min. | 21,6 V DC |
|---|---|
| Montering | Vertikal |
| Nominell strøm maks. | 0,6 A |
| Nominell strøm min. | 0,6 A |
| Temperaturområde fra | -20 °C |
| Temperaturområde til | 50 °C |
| Vekt | 800 g |
Kraftig horn for ute og innebruk. Kan for eks. brukes i industri og havneanlegg. Finnes med inngang for telefonsignal på forespørsel (HPTR).
Her er noen lydfiler
I mange år har xenon strobeteknologi vært mye brukt for å skape kraftige varslingssignaler. I dag har LED teknologi blitt den nye standarden innen industriell varsling, med store fordeler innen ytelse, pålitelighet og visuell oppfattelse.
Auer Signal sine multifarge varsellys kan ha mellom to og syv forskjellige farger, avhengig av modellen. Med ett varsellys, kan multifarge-funksjonen veksle mellom farger for å indikere ulike tilstander uten behov for en ekstra enhet. Linsene leveres i klar eller melkehvit utførelse og har fast eller blinkende lys.
Auer Signal har videreutviklet sine lystårn i PC7-serien for å gi høyere funksjonalitet og vesentlig bedre lysstyrke enn tidligere generasjoner. Serien kombinerer kraftig signaleffekt med lavt strømforbruk og en fleksibel, modulbasert oppbygging.
RDMOL fra Auer Signal kombinerer høy ytelse med enkel tilpasning. Med sertifisering for lavintensitet type A, B og E er det et fleksibelt valg for hindringsmerking av konstruksjoner opptil 45 meter, enten det gjelder bygninger, master eller tårn.
Varsellys spiller en avgjørende rolle i moderne automasjon og maskinsikkerhet. De gir tydelige visuelle og eventuelt hørbare signaler til operatører, vedlikeholdspersonell og andre brukere enten det gjelder maskinstatus, advarsler eller nødssituasjoner. Det finnes imidlertid mange ulike typer varsellys, og å velge riktig løsning krever en vurdering av både funksjon, miljø og krav til synlighet og varsling.
I denne artikkelen går vi gjennom 7 steg som hjelper deg med å kartlegge behovene i applikasjonen din og finne det varsellyset som passer best.
En ny produktfamilie fra Auer Signal lanseres i løpet av 2025, og nå er de første modellene klare for markedet. Serien kjennetegnes av høy ytelse, fleksibilitet og smarte funksjoner, alt pakket i et moderne og robust design.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Artikler | Farge hus | IP-klasse | Matespenning | Matespenning | Matespenning AC maks. | Matespenning AC min. | Matespenning DC maks. | Matespenning DC min. | Nominell strøm maks. | Nominell strøm min. | Tonfrekvens maks. | Tonfrekvens min. | Vekt | Pris | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
HPT Horn 108dB 24V DC
Artikkel:
712100005
Kopiert
(EL6201717)
Kopiert
|
Grå RAL 7035
|
IP55
|
24 V DC
|
|
|
|
26,4 V DC
|
21,6 V DC
|
0,6 A
|
0,6 A
|
|
|
800 g
|
|
||
HPT Horn 108dB 240V AC
Artikkel:
712100113
Kopiert
(EL6201716)
Kopiert
|
Grå RAL 7035
|
IP55
|
|
230 V AC
|
253 V AC
|
207 V AC
|
|
|
0,1 A
|
0,1 A
|
50 Hz
|
50 Hz
|
800 g
|
|
||
HTG Horn 108dB 24V DC
Artikkel:
713100005
Kopiert
(EL6202924)
Kopiert
|
Grå
|
IP65
|
24 V DC
|
|
|
|
26,4 V DC
|
21,6 V DC
|
0,6 A
|
0,6 A
|
|
|
1600 g
|
|
||
HTG Horn 108dB 230V AC
Artikkel:
713100113
Kopiert
(EL6202926)
Kopiert
|
Grå
|
IP65
|
|
230 V AC
|
253 V AC
|
207 V AC
|
|
|
0,1 A
|
0,1 A
|
50 Hz
|
50 Hz
|
1600 g
|
|
Velg variant i listen