EPEC
Styreenheten SC52 er utviklet for å møte markedets og ulike bransjers krav til sikre funksjoner i mobile applikasjoner. Enheten tilbyr en fleksibel løsning med programvarebaserte sikkerhetsfunksjoner, som gjør det enklere for programmerere å bruke de forhåndssertifiserte applikasjonsbibliotekene og samtidig reduserer behovet for egen programvareutvikling.
| Antall CAN-grensesnitt | 2 pc |
|---|---|
| Antall GND-pinner | 5 |
| Antall innganger | 14 |
| Antall REF-pinner | 2 |
| Antall utganger | 8 |
| Application size | 1024 KB |
| CAN | CAN 2.0 B |
| CODESYS-version | 3.5 |
| Ikke-flyktig minne | 8 kB |
| IP-klasse | IP67 |
| Klokkefrekvens CPU | 200 MHz |
| Kontakter | 1 x AMP35 |
| Materiale | Aluminium, Plast |
|---|---|
| Memory RAM | 512 kB |
| Minne flash | 8 MB |
| Nominell spenning | 12V til 24V DC |
| Prosessor | 32-bit multicore |
| Referansespenning | 5V |
| Strømforbruk i hvilemodus | 3,2 W |
| Temperaturområde drift fra | -40 °C |
| Temperaturområde drift til | 85 °C |
| Totalt antall I/O-porter | 22 pc |
| Vekt | 0,95 kg |
Styreenheten SC52 er utviklet for å møte markedets og ulike bransjers krav til sikre funksjoner i mobile applikasjoner. Enheten tilbyr en fleksibel løsning med programvarebaserte sikkerhetsfunksjoner, som gjør det enklere for programmerere å bruke de forhåndssertifiserte applikasjonsbibliotekene og samtidig reduserer behovet for egen programvareutvikling.
Her er noen lydfiler
I mobile kjøretøy der sikkerhet, driftssikkerhet og robusthet er avgjørende stilles det tydelige krav til hvordan styringssystemet skal fungere. I denne guiden beskriver vi når SC4X er et egnet valg og hvilke krav den er utviklet for i avanserte maskinsystemer med fokus på sikker og pålitelig maskinstyring.
Jobber du med å utvikle maskiner, spesielt for landbruket, vet du hvor viktig det er å ta i bruk moderne teknologi som gjør arbeidet enklere for brukeren. ISOBUS spiller en viktig rolle i dette. Før ISOBUS-standarden ble innført, hadde hver maskin og hvert redskap sine egne terminaler og grensesnitt.
OEM Automatic AS har inngått et samarbeid med den finske leverandøren Epec og utvider dermed sortimentet med styresystemer for mobile maskiner. Samarbeidet gir tilgang til robuste løsninger utviklet for krevende driftsmiljøer.
I mange år har xenon strobeteknologi vært mye brukt for å skape kraftige varslingssignaler. I dag har LED teknologi blitt den nye standarden innen industriell varsling, med store fordeler innen ytelse, pålitelighet og visuell oppfattelse.
Effektiv kabelhåndtering starter med riktig valg av kabelinnføring. I styreskap, maskiner og industrielle installasjoner påvirker dette valget ikke bare hvor enkel installasjonen blir, men også driftssikkerheten og levetiden til hele systemet. Ved å velge riktig løsning fra starten av kan du redusere både installasjonstiden og risikoen for fremtidige driftsforstyrrelser. I denne guiden ser vi nærmere på forskjellen mellom kabelgjennomføringer og kabelnipler, og når det er riktig å velge den ene eller den andre løsningen. Med produkter fra Conta-Clip og WISKA tilbyr vi i OEM Automatic løsninger som dekker alt fra fleksible installasjoner til krevende industrimiljøer.
De nye S202A-MC sensorene gir omfattende konfigurasjonsmuligheter og er utviklet for å dekke et bredt spekter av industrielle applikasjoner. Å sikre maksimal produktivitet og brukersikkerhet i systemet ditt har aldri vært enklere.