EPEC
Epec EC44 har en kraftig 32-bits prosessor og stort internminne for applikasjoner og parametere. EC44 har 16 innganger og 16 utganger med måling av strøm, to CAN-busser og en status-LED. EC44 er basert på CODESYS3.5-programmering og støtter Epec PLC-biblioteker, Epec MultiTool og CANmoon-verktøy. EC44-styreenheten har et robust aluminiumshus med IP69-beskyttelse og en låsbar kontakt med hendel designet spesielt for miljøer med høy vibrasjon.
AGRI-versjonen har støtte for ISOBUS
| Antall CAN-grensesnitt | 2 pc |
|---|---|
| Antall GND-pinner | 3 |
| Antall innganger | 16 |
| Antall REF-pinner | 1 |
| Antall utganger | 16 |
| Application size | 1024 kB |
| CAN | CANopen, SAEJ1939, ISOBUS |
| CODESYS-version | 3.5 SP13 |
| Driftsspenning DC | 9V til 34V DC |
| IP-klasse | IP69 |
| Klokkefrekvens CPU | 160 MHz |
| Kontakter | 1 x LEAVYSEAL 46 pin |
| Materiale | Aluminium |
| Memory RAM | 512 kB |
|---|---|
| Minne flash | 8 MB |
| Nominell spenning | 12V til 24V DC |
| Prosessor | 32 bit CPU |
| Referansespenning | 5V eller 10V (valgbar) |
| Strømforbruk i hvilemodus | 3,2 W |
| Størrelse | 150 x 80 x 62 mm |
| Temperaturområde drift fra | -40 °C |
| Temperaturområde drift til | 85 °C |
| Totalt antall I/O-porter | 32 pc |
| Vekt | 0,615 kg |
Epec EC44 har en kraftig 32-bits prosessor og stort internminne for applikasjoner og parametere. EC44 har 16 innganger og 16 utganger med måling av strøm, to CAN-busser og en status-LED. EC44 er basert på CODESYS3.5-programmering og støtter Epec PLC-biblioteker, Epec MultiTool og CANmoon-verktøy. EC44-styreenheten har et robust aluminiumshus med IP69-beskyttelse og en låsbar kontakt med hendel designet spesielt for miljøer med høy vibrasjon.
AGRI-versjonen har støtte for ISOBUS
Her er noen lydfiler
I mobile kjøretøy der sikkerhet, driftssikkerhet og robusthet er avgjørende stilles det tydelige krav til hvordan styringssystemet skal fungere. I denne guiden beskriver vi når SC4X er et egnet valg og hvilke krav den er utviklet for i avanserte maskinsystemer med fokus på sikker og pålitelig maskinstyring.
Jobber du med å utvikle maskiner, spesielt for landbruket, vet du hvor viktig det er å ta i bruk moderne teknologi som gjør arbeidet enklere for brukeren. ISOBUS spiller en viktig rolle i dette. Før ISOBUS-standarden ble innført, hadde hver maskin og hvert redskap sine egne terminaler og grensesnitt.
OEM Automatic AS har inngått et samarbeid med den finske leverandøren Epec og utvider dermed sortimentet med styresystemer for mobile maskiner. Samarbeidet gir tilgang til robuste løsninger utviklet for krevende driftsmiljøer.
Vi har utvidet sortimentet vårt og startet samarbeid med den danske produsenten NTF Aalborg A/S. NTF er kjent for sikkerhetsgjerder i rustfritt stål av høy kvalitet, utviklet for krevende industrielle miljøer.
I mange år har xenon strobeteknologi vært mye brukt for å skape kraftige varslingssignaler. I dag har LED teknologi blitt den nye standarden innen industriell varsling, med store fordeler innen ytelse, pålitelighet og visuell oppfattelse.
Effektiv kabelhåndtering starter med riktig valg av kabelinnføring. I styreskap, maskiner og industrielle installasjoner påvirker dette valget ikke bare hvor enkel installasjonen blir, men også driftssikkerheten og levetiden til hele systemet. Ved å velge riktig løsning fra starten av kan du redusere både installasjonstiden og risikoen for fremtidige driftsforstyrrelser. I denne guiden ser vi nærmere på forskjellen mellom kabelgjennomføringer og kabelnipler, og når det er riktig å velge den ene eller den andre løsningen. Med produkter fra Conta-Clip og WISKA tilbyr vi i OEM Automatic løsninger som dekker alt fra fleksible installasjoner til krevende industrimiljøer.