ELECTROMEN
| 2053_Current limit (A) | 0,1-25 |
|---|---|
| Brake output | Ja |
| CanOpen | Nei |
| Change direction of rotation (CW/CCW) | Ja |
| Current limit adjustable | Ja |
| Currenttrip autoreveice | Ja |
| Driftstemperatur | -40°C...+60°C |
| Ethercat | Nei |
| Forward/Reverse | Ja |
| Impulse/continuous mode | Ja |
| Innstillingsområde | 0.1-25A |
| Joystick analog input | Nei |
| Maks strøm | (5s) *30 |
| Matespenning | 10-35 V DC |
| Montering | DIN-skinne |
| Parallel driver four motors | Nei |
|---|---|
| Parallel driver two motors | Nei |
| Position with potentiometer | Nei |
| Positioning | Nei |
| Potentiometer adjustable speed | Ja |
| PWM frequency | 2kHz/16kHz |
| RS485/Modbus | Ja |
| Softstart/stop | Ja |
| Speed settings | Ja |
| Speedregulator | Ja |
| Stop at limit position | Ja |
| Supplier | Electromen |
| Vekt | 169 g |
EM-363C gir myke starter og stopp ved hjelp av justerbar akselerasjon og retardasjon. Den har innebygget overstrømsbeskyttelse og to forhåndsinnstilte hastigheter. Styringen kan betjenes via knapper eller analogt signal.
Feilutgangen kan kobles sammen for synkronisert stopp av flere motorer. Enheten har to driftsmoduser og konfigurerbare innganger. Den leveres i sort metallkapsling og kan monteres både vertikalt og horisontalt. Parametere stilles inn via eksterne enheter.
Her er noen lydfiler
Finske Electromen leverer motorstyringer til de fleste applikasjoner. Alt fra enkle motorstartere til avanserte konfigurerbare styringer.
Electromen EM-241C er et av våre mest populære styrekort, og denne smarte enheten byr på mange muligheter. Siden vi ofte får spørsmål om innstillinger og funksjoner på EM-241C, gir vi i denne artikkelen en grundigere gjennomgang av ulike parameterinnstillinger.
Vi har utvidet sortimentet vårt og startet samarbeid med den danske produsenten NTF Aalborg A/S. NTF er kjent for sikkerhetsgjerder i rustfritt stål av høy kvalitet, utviklet for krevende industrielle miljøer.
I mange år har xenon strobeteknologi vært mye brukt for å skape kraftige varslingssignaler. I dag har LED teknologi blitt den nye standarden innen industriell varsling, med store fordeler innen ytelse, pålitelighet og visuell oppfattelse.
Effektiv kabelhåndtering starter med riktig valg av kabelinnføring. I styreskap, maskiner og industrielle installasjoner påvirker dette valget ikke bare hvor enkel installasjonen blir, men også driftssikkerheten og levetiden til hele systemet. Ved å velge riktig løsning fra starten av kan du redusere både installasjonstiden og risikoen for fremtidige driftsforstyrrelser. I denne guiden ser vi nærmere på forskjellen mellom kabelgjennomføringer og kabelnipler, og når det er riktig å velge den ene eller den andre løsningen. Med produkter fra Conta-Clip og WISKA tilbyr vi i OEM Automatic løsninger som dekker alt fra fleksible installasjoner til krevende industrimiljøer.
De nye S202A-MC sensorene gir omfattende konfigurasjonsmuligheter og er utviklet for å dekke et bredt spekter av industrielle applikasjoner. Å sikre maksimal produktivitet og brukersikkerhet i systemet ditt har aldri vært enklere.