ELECTROMEN
| 2053_Current limit (A) | 1-255 |
|---|---|
| Brake output | Ja |
| CanOpen | Nei |
| Change direction of rotation (CW/CCW) | Ja |
| Current limit adjustable | Ja |
| Currenttrip autoreveice | Ja |
| Driftstemperatur | -40°C...+60°C |
| Ethercat | Nei |
| Functions | Automatisk reversering ved maksimal strøm, Bremseutgang, Hastighetsregulering, Impuls-/kontinuerlig modus, Joystickinngang analog, Mykstart/stopp, Potensiometerstyrt hastighet, Stopp ved grenseposisjon, Hastighetsregulator, Endre rotasjonsretning (CW/CCW), Justerbar strømgrense |
| Impulse/continuous mode | Ja |
| Innstillingsområde | 1-255 A |
| Joystick analog input | Ja |
| Maks strøm | (5s) 300 |
| Matespenning | 12 V DC, 24 V DC |
| Montering | DIN-skinne |
| Parallel driver four motors | Nei |
|---|---|
| Parallel driver two motors | Nei |
| Position with potentiometer | Nei |
| Positioning | Nei |
| Potentiometer adjustable speed | Ja |
| PWM frequency | 2kHz/16kHz |
| RS232 | Nei |
| RS485/Modbus | Nei |
| Softstart/stop | Ja |
| Speed settings | Ja |
| Speedregulator | Ja |
| Stop at limit position | Ja |
| Supplier | Electromen |
| Vekt | 620 g |
EM-362C har flere funksjoner, som separat justerbar rampe og strømgrense for frem- og bakoverkjøring.
Den kan benytte to faste hastigheter eller én hastighet regulert via 0–5 V signal.
EM-362C støtter tilkobling av eksterne grensebrytere.
Ved bruk av programmeringsenhetene EM-236 eller EM-328 kan alle parametere enkelt stilles inn. Enhetene kan også brukes til å lese av ulike driftsverdier, som strøm, hastighet, timeteller og startteller.
Styringen leveres også i ulike programvareversjoner for utvidet funksjonalitet, for eksempel styring via analog joystick.
Strømverdier er angitt ved PWM = 2 kHz.
Her er noen lydfiler
Finske Electromen leverer motorstyringer til de fleste applikasjoner. Alt fra enkle motorstartere til avanserte konfigurerbare styringer.
Electromen EM-241C er et av våre mest populære styrekort, og denne smarte enheten byr på mange muligheter. Siden vi ofte får spørsmål om innstillinger og funksjoner på EM-241C, gir vi i denne artikkelen en grundigere gjennomgang av ulike parameterinnstillinger.
Vi har utvidet sortimentet vårt og startet samarbeid med den danske produsenten NTF Aalborg A/S. NTF er kjent for sikkerhetsgjerder i rustfritt stål av høy kvalitet, utviklet for krevende industrielle miljøer.
I mange år har xenon strobeteknologi vært mye brukt for å skape kraftige varslingssignaler. I dag har LED teknologi blitt den nye standarden innen industriell varsling, med store fordeler innen ytelse, pålitelighet og visuell oppfattelse.
Effektiv kabelhåndtering starter med riktig valg av kabelinnføring. I styreskap, maskiner og industrielle installasjoner påvirker dette valget ikke bare hvor enkel installasjonen blir, men også driftssikkerheten og levetiden til hele systemet. Ved å velge riktig løsning fra starten av kan du redusere både installasjonstiden og risikoen for fremtidige driftsforstyrrelser. I denne guiden ser vi nærmere på forskjellen mellom kabelgjennomføringer og kabelnipler, og når det er riktig å velge den ene eller den andre løsningen. Med produkter fra Conta-Clip og WISKA tilbyr vi i OEM Automatic løsninger som dekker alt fra fleksible installasjoner til krevende industrimiljøer.
De nye S202A-MC sensorene gir omfattende konfigurasjonsmuligheter og er utviklet for å dekke et bredt spekter av industrielle applikasjoner. Å sikre maksimal produktivitet og brukersikkerhet i systemet ditt har aldri vært enklere.