ELECTROMEN
| Control type | Bremsing, Retning, Soft start/stop, Hastighet, Moment |
|---|---|
| Driftstemperatur | -40°C...+60°C |
| Innstillingsområde | 1-25 A |
| Maks strøm | 4x25 |
| Matespenning | 12 V DC, 24 V DC |
| Montering | DIN-skinne |
| PWM frequency | 2kHz/16kHz |
|---|---|
| Suitable engine | DC |
| Supplier | Electromen |
| Vekt | 190 g |
EM-337 er en synkron parallellstyring for opptil fire DC-motorer. Kortet fungerer med aktuatorer som leverer pulstilbakemelding. Styringen skjer via FW/BW-kommandoer.
Synkroniseringsfunksjonen sørger for at alle motorer går med samme hastighet og posisjon. Dersom synkroniseringsfeilen overstiger innstilt differansegrense, stoppes alle motorene for å hindre mekanisk belastning.
Enheten har justerbare akselerasjons- og retardasjonsramper som gir myke starter, stopp og retningsendringer. Lastkompensasjon sikrer stabil drift også ved asymmetriske belastninger. Justerbare strømgrenser kan settes for å beskytte motor og mekanikk mot overstrøm og for høye krefter.
Egenskaper
Typiske applikasjoner
Her er noen lydfiler
Finske Electromen leverer motorstyringer til de fleste applikasjoner. Alt fra enkle motorstartere til avanserte konfigurerbare styringer.
Electromen EM-241C er et av våre mest populære styrekort, og denne smarte enheten byr på mange muligheter. Siden vi ofte får spørsmål om innstillinger og funksjoner på EM-241C, gir vi i denne artikkelen en grundigere gjennomgang av ulike parameterinnstillinger.
I mange år har xenon strobeteknologi vært mye brukt for å skape kraftige varslingssignaler. I dag har LED teknologi blitt den nye standarden innen industriell varsling, med store fordeler innen ytelse, pålitelighet og visuell oppfattelse.
Effektiv kabelhåndtering starter med riktig valg av kabelinnføring. I styreskap, maskiner og industrielle installasjoner påvirker dette valget ikke bare hvor enkel installasjonen blir, men også driftssikkerheten og levetiden til hele systemet. Ved å velge riktig løsning fra starten av kan du redusere både installasjonstiden og risikoen for fremtidige driftsforstyrrelser. I denne guiden ser vi nærmere på forskjellen mellom kabelgjennomføringer og kabelnipler, og når det er riktig å velge den ene eller den andre løsningen. Med produkter fra Conta-Clip og WISKA tilbyr vi i OEM Automatic løsninger som dekker alt fra fleksible installasjoner til krevende industrimiljøer.
De nye S202A-MC sensorene gir omfattende konfigurasjonsmuligheter og er utviklet for å dekke et bredt spekter av industrielle applikasjoner. Å sikre maksimal produktivitet og brukersikkerhet i systemet ditt har aldri vært enklere.
Den nye F-gassforordningen (EU) 2024/573 endrer forutsetningene for kjøle- og klimasystemer i industrielle applikasjoner. Skjerpede krav til fluorerte klimagasser innebærer at mange eksisterende løsninger fases ut over tid, samtidig som feil teknologivalg kan bli kostbare på sikt.