ELECTROMEN
EM-243C er en allsidig DC-motorstyring med mange funksjoner som f.eks. separat ramp og strømbegrensning for begge rotasjonsretningene.
Kan konfigureres med to forskjellige, forhåndsdefinerte hastigheter, eller en hastighet som reguleres med 0-5V signal (potmeter f.eks.).
Kan brukes sammen med eksterne endebrytere.
Gjennom programmeringsenhetene, EM-236A eller EM-328, kan man enkelt sette alle parametere.
Disse enhetene kan også brukes til å lese av verdier i real time.
F.eks. strøm, hastighet, timeteller og starttelling.
Kan også fås med forskjellige programversjoner for forbedret funksjonalitet, som f.eks. posisjonering eller styring med analog joystick.
NB: I-trip er satt til 10A fra fabrikken. For å bruke denne med en motor som trekker mer enn 10A så trenger man å programmere den, enten med EM-236A eller EM-328 (se tilbehør).
* Strømverdiene er angitt ved PWM = 2kHz
| 2053_Current limit (A) | 1-100 |
|---|---|
| Brake output | Ja |
| Change direction of rotation (CW/CCW) | Ja |
| Control type | Hastighet, Retning, Moment, Soft start/stop |
| Current limit adjustable | Ja |
| Currenttrip autoreveice | Ja |
| Driftstemperatur | -40°C...+60°C |
| Functions | Automatisk reversering ved maksimal strøm, Bremseutgang, Hastighetsregulering, Impuls-/kontinuerlig modus, Joystickinngang analog, Mykstart/stopp, Potensiometerstyrt hastighet, RS485/Modbus, Stopp ved grenseposisjon, Hastighetsregulator, Endre rotasjonsretning (CW/CCW), Justerbar strømgrense |
| Impulse/continuous mode | Ja |
| Innstillingsområde | 1-100 A |
| Joystick analog input | Ja |
| Maks strøm | (5s) *100 |
| Matespenning | 12-48 V DC |
| Montering | DIN-skinne |
| Parallel driver four motors | Nei |
| Parallel driver two motors | Nei |
|---|---|
| Position with potentiometer | Nei |
| Positioning | Nei |
| Potentiometer adjustable speed | Ja |
| PWM frequency | 2kHz/16kHz |
| RS232 | Nei |
| RS485/Modbus | Nei |
| Softstart/stop | Ja |
| Speed settings | Ja |
| Speedregulator | Ja |
| Stop at limit position | Ja |
| Suitable engine | DC |
| Supplier | Electromen |
| Vekt | 190 g |
EM-243C er en allsidig DC-motorstyring med mange funksjoner som f.eks. separat ramp og strømbegrensning for begge rotasjonsretningene.
Kan konfigureres med to forskjellige, forhåndsdefinerte hastigheter, eller en hastighet som reguleres med 0-5V signal (potmeter f.eks.).
Kan brukes sammen med eksterne endebrytere.
Gjennom programmeringsenhetene, EM-236A eller EM-328, kan man enkelt sette alle parametere.
Disse enhetene kan også brukes til å lese av verdier i real time.
F.eks. strøm, hastighet, timeteller og starttelling.
Kan også fås med forskjellige programversjoner for forbedret funksjonalitet, som f.eks. posisjonering eller styring med analog joystick.
NB: I-trip er satt til 10A fra fabrikken. For å bruke denne med en motor som trekker mer enn 10A så trenger man å programmere den, enten med EM-236A eller EM-328 (se tilbehør).
* Strømverdiene er angitt ved PWM = 2kHz
Her er noen lydfiler
Finske Electromen leverer motorstyringer til de fleste applikasjoner. Alt fra enkle motorstartere til avanserte konfigurerbare styringer.
Electromen EM-241C er et av våre mest populære styrekort, og denne smarte enheten byr på mange muligheter. Siden vi ofte får spørsmål om innstillinger og funksjoner på EM-241C, gir vi i denne artikkelen en grundigere gjennomgang av ulike parameterinnstillinger.
I mange år har xenon strobeteknologi vært mye brukt for å skape kraftige varslingssignaler. I dag har LED teknologi blitt den nye standarden innen industriell varsling, med store fordeler innen ytelse, pålitelighet og visuell oppfattelse.
Effektiv kabelhåndtering starter med riktig valg av kabelinnføring. I styreskap, maskiner og industrielle installasjoner påvirker dette valget ikke bare hvor enkel installasjonen blir, men også driftssikkerheten og levetiden til hele systemet. Ved å velge riktig løsning fra starten av kan du redusere både installasjonstiden og risikoen for fremtidige driftsforstyrrelser. I denne guiden ser vi nærmere på forskjellen mellom kabelgjennomføringer og kabelnipler, og når det er riktig å velge den ene eller den andre løsningen. Med produkter fra Conta-Clip og WISKA tilbyr vi i OEM Automatic løsninger som dekker alt fra fleksible installasjoner til krevende industrimiljøer.
De nye S202A-MC sensorene gir omfattende konfigurasjonsmuligheter og er utviklet for å dekke et bredt spekter av industrielle applikasjoner. Å sikre maksimal produktivitet og brukersikkerhet i systemet ditt har aldri vært enklere.
Den nye F-gassforordningen (EU) 2024/573 endrer forutsetningene for kjøle- og klimasystemer i industrielle applikasjoner. Skjerpede krav til fluorerte klimagasser innebærer at mange eksisterende løsninger fases ut over tid, samtidig som feil teknologivalg kan bli kostbare på sikt.