ELECTROMEN
EM-239 er designet for parallelldrift av aktuatorer.
Synkroniseres med hastighetsregulering basert på pulser fra aktuatorene.
Hvis enheten ikke klarer å kompensere, f.eks. ved blokkering av den ene aktuatoren, så stopper begge aktuatorene.
For å gjøre installasjon og testing enklere kan begge aktuatorene kjøres individuelt med TRIM-inngangene.
NB: I-trip er satt til 5A fra fabrikken. For å bruke denne med motorer som trekker mer enn 5A så trenger man å programmere den, enten med EM-236A eller EM-328 (se tilbehør).
| CanOpen | Nei |
|---|---|
| Change direction of rotation (CW/CCW) | Ja |
| Control type | Hastighet, Retning, Moment, Soft start/stop |
| Current limit adjustable | Ja |
| Currenttrip autoreveice | Ja |
| Driftstemperatur | -20°C...+60°C |
| Ethercat | Nei |
| Functions | Automatisk reversering ved maksimal strøm, Hastighetsregulering, Impuls-/kontinuerlig modus, Mykstart/stopp, Parallellstyring to motorer, Posisjonering, Hastighetsregulator, Endre rotasjonsretning (CW/CCW), Justerbar strømgrense |
| Impulse/continuous mode | Ja |
| Innstillingsområde | 1-25 A |
| Joystick analog input | Nei |
| Maks strøm | 2 x 20A ( at 25% duty) |
| Matespenning | 12 V DC, 24 V DC |
| Montering | DIN-skinne |
| Parallel driver four motors | Nei |
| Parallel driver two motors | Ja |
|---|---|
| Position with potentiometer | Nei |
| Positioning | Ja |
| Potentiometer adjustable speed | Nei |
| PWM frequency | 2kHz |
| RS232 | Nei |
| RS485/Modbus | Nei |
| Softstart/stop | Ja |
| Speed settings | Ja |
| Speedregulator | Ja |
| Stop at limit position | Nei |
| Suitable engine | DC |
| Supplier | Electromen |
| Vekt | 110 g |
EM-239 er designet for parallelldrift av aktuatorer.
Synkroniseres med hastighetsregulering basert på pulser fra aktuatorene.
Hvis enheten ikke klarer å kompensere, f.eks. ved blokkering av den ene aktuatoren, så stopper begge aktuatorene.
For å gjøre installasjon og testing enklere kan begge aktuatorene kjøres individuelt med TRIM-inngangene.
NB: I-trip er satt til 5A fra fabrikken. For å bruke denne med motorer som trekker mer enn 5A så trenger man å programmere den, enten med EM-236A eller EM-328 (se tilbehør).
Her er noen lydfiler
Finske Electromen leverer motorstyringer til de fleste applikasjoner. Alt fra enkle motorstartere til avanserte konfigurerbare styringer.
Electromen EM-241C er et av våre mest populære styrekort, og denne smarte enheten byr på mange muligheter. Siden vi ofte får spørsmål om innstillinger og funksjoner på EM-241C, gir vi i denne artikkelen en grundigere gjennomgang av ulike parameterinnstillinger.
Vi har utvidet sortimentet vårt og startet samarbeid med den danske produsenten NTF Aalborg A/S. NTF er kjent for sikkerhetsgjerder i rustfritt stål av høy kvalitet, utviklet for krevende industrielle miljøer.
I mange år har xenon strobeteknologi vært mye brukt for å skape kraftige varslingssignaler. I dag har LED teknologi blitt den nye standarden innen industriell varsling, med store fordeler innen ytelse, pålitelighet og visuell oppfattelse.
Effektiv kabelhåndtering starter med riktig valg av kabelinnføring. I styreskap, maskiner og industrielle installasjoner påvirker dette valget ikke bare hvor enkel installasjonen blir, men også driftssikkerheten og levetiden til hele systemet. Ved å velge riktig løsning fra starten av kan du redusere både installasjonstiden og risikoen for fremtidige driftsforstyrrelser. I denne guiden ser vi nærmere på forskjellen mellom kabelgjennomføringer og kabelnipler, og når det er riktig å velge den ene eller den andre løsningen. Med produkter fra Conta-Clip og WISKA tilbyr vi i OEM Automatic løsninger som dekker alt fra fleksible installasjoner til krevende industrimiljøer.
De nye S202A-MC sensorene gir omfattende konfigurasjonsmuligheter og er utviklet for å dekke et bredt spekter av industrielle applikasjoner. Å sikre maksimal produktivitet og brukersikkerhet i systemet ditt har aldri vært enklere.